אף סתום

תוכן העניינים

כל מי שחווה פעם בחייו אף סתום, יודע שמדובר בתחושה מאוד לא נעימה. הקושי לשאוף אוויר מהאף באופן מלא, יכול להוביל לכאבי ראש חזקים, קושי בבליעה ואי נוחות כללית.
אף סתום מאופיין בעיקר או אולי יותר, בתקופת החורף כשמצוננים, אבל מי שסובל מהבעיה בצורה כרונית, יכול לסבול מאף סתום גם בימים חמים ונעימים.

לרובנו, הפעולה הזאת של נשימה דרך האף באה באופן טבעי, אנחנו לא חושבים על זה ולא נותנים על זה את הדעת, אך מי שסובל מאף סתום, יודע כמה קשה להסתדר כשקשה לנשום.

אף סתום – מה חשוב לדעת?

סיבות לאף סתום יכולות להיות, צינון נקודתי, כמו למשל כשאנו חולים בשפעת או כשאנו מצוננים. יותר אנשים סובלים מאף סתום בחורף או בתנאי מזג אוויר קרים, היות ובתקופה זו סובלים יותר מנזלת.

גודש באף זוהי אחת הסיבות השכיחות לאף סתום, אך החדשות הטובות הן שאף סתום הנגרם מצינון, בדרך כלל עובר לאחר כמה ימים ושוב אפשר לנשום ללא בעיה.

בתקופה זו של צינון ואף סתום, אפשר להיעזר בטיפות אף או בכל מני טיפות טבעיות, אשר מטרתן לפתוח את דרכי הנשימה ולהקל על תחושת הגודש. אם אתם מטופלים באנטיביוטיקה בשל דלקת בגרון, גם זה יסייע בסופו של דבר להעברת הצינון ופתיחת מערות האף.

לצד אף סתום שנגרם מצינון רגיל, ישנם אנשים שסובלים ממה שנקרא צינון כרוני. נזלת ותחושת גודש תמידי, אשר מפריעים להליך נשימה טבעי דרך האף ומאופיינים גם באף סתום. כמו כן, מי שסובל מבעיית סינוסיטיס יכול להתקשות בנשימה ולהיות עם אף סתום כל הזמן, ללא קשר לתנאי מזג האוויר. במקרים אלו מדובר בבעיה שיש לפתור אותה בהתערבות כירורגית ולא דווקא באמצעות טיפול נקודתי בטיפות אף או בכדורים למיניהם.

אף סתום – איך מטפלים?

כאמור בראש ובראשונה חשוב לאפיין למה האף סתום ולהבין האם מדובר בצינון רגיל או בבעיה כרונית. אחת הדרכים לדעת אם האף הסתום זוהי בעיה כרונית, היא העובדה הפשוטה שהאף סתום ללא קשר למחלה או לצינון. במקרים כאלה יש להיוועץ עם רופא מומחה אף אוזן גרון ולקבל ממנו המלצות לטיפול. חשוב לדעת שיש סיבות שונות היכולות לגרום לאף סתום כרוני, כמו למשל פוליפים, הרחבה לא רצונית של כריות האף וסיבות נוספות.

זוהי אגב הסיבה שטיפות אף מסייעות לנו לנשום טוב יותר גם במקרה של אף סתום כרוני, היות ומה שהן עושות זה צמצום של כרית האף, מה שמאפשר מעבר נקי וחלק יותר של אוויר. אך במקרים של אף סתום כרוני, שימוש ממושך וקבוע בטיפות אף עלול לגרום נזק ולכן מומלץ לפתור את הבעיה אחת ולתמיד. רופא יכול להמליץ לכם על ניתוח אף פשוט או התערבות רפואית אחרת, אשר תפתור את הבעיה.

חלק מהאנשים שסובלים מאף סתום וצריכים לעבור ניתוח אף רפואי, כבר משלבים עם הפרוצדורה הרפואית הליך קוסמטי לשיפור מראה האף, אך הדבר תלוי כמובן בצורך ובאופי הניתוח ועל כך יש להיוועץ עם רופא מתאים וגם עם מנתח אף פלסטי.

ואם את/ה עדיין מתלבט/ת, או סתם מבולבל/ת, תנו לנו לעזור לך! מלא/י את פרטיך בטופס ונציג יצור עמך קשר בהקדם ויציע לך את מגוון המומחים לניתוח אף, וכמובן תקבלו הצעות מחיר מפתיעות.

להצעת מחיר ומידע נוסף השאירו פרטים
השירות ללא עלות וללא התחייבות!
לקבלת הצעת מחיר או לפרטים נוספים
דילוג לתוכן